Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

7 Küçük Feng Shui İlkesiyle Ferah Mekanlar Oluşturun

Bazı zamanlarda çalışma ve ev ortamında kendimizi iyi hissetmediğimiz anlar olabiliyor; bulunduğumuz ortam enerjimizi emebilir ve bazen bir parça temiz havaya ihtiyaç duyarız. Bu durumda mekanlarımızda yapabileceğimiz bazı ufak değişikliklerle enerji desteği alabilir ve yaşadığımız ortamın negatif etkilerini azaltabiliriz.

Eşyaları yerleştirme sanatı olarak kısaca tanımlanabilen bir eski Çin öğretisi feng shui’nin 7 küçük önerisiyle yaşam enerjisi yani “chi” enerjisini, yaşadığımız ortama aktarabilir ve başarımızı artırabiliriz. Chi, zenginlik ve aşk getirdiğine inanılan pozitif besleyici bir enerji .

1)Evdeki karmaşayı düzeltin ve yok edin: Bunlar enerjiyi bloke eder ve yaratıcı kuvvetlerin akışını durdurur. Düzenli bir çalışma ortamı aklımızı karıştırmaz ve dimağımızı açar. Karmaşayı düzenlerken, minik minik zamanlar ayırarak ve tek seferde birköşeye odaklanarak çalışalım. Kullanılmayan her şey depolanmalı ve gözden uzak bulundurulmalı.
2)Aynalar: Feng shui ye göre aynalar su elementinin mekana girişini sağlar, böylece ferahlık ve huzur getirir.
3) Doğru ışıklandırma: Işık bir tür enerji. Mekanlarda yumuşak ve sıcak renklerde ampuller kullanmak yoğun ışıktan daha dinlendiricidir.
4)Mekanda ilhamınızı artıracak sanat objeleri: Çalışırken masamızın karşısında güzel, manalı ve bakışlarınızı kendine çeken bir sanat eserinin ve ya dekorun olması bize ilham verir ve çalışma şevkimizi kamçılar .
5)Renklerin uygun kullanımı: Renkler ışığı görünür kılar. Doktor ofisleri için yatıştırıcı renkler güven sağlar. Mavi, yeşil, sarı ve toprak tonları, feng shui nin 5 elementi olan ağaç, ateş, toprak, su ve metali temsil eder. Toprak renklerinde denge ve stabiliteyi; mavide iyileştirici gücü; ağaçlardaki yeşil tonlarda doğanın enerjisini; sarıda güneşin sıcaklığını ve konforlu huzuru bulabiliriz.
6)Ofisleri ve evleri minik ağaçlar ve salon bitkileri ile yeşillendirelim: Bitkiler havayı temizleyerek doğadaki sağlıklı, canlı enerjiyi bize geri verirler. Bitkileri, görsel olarak bize hoş gelen saksılar içinde bakımlarını ihmal etmeden yetiştirelim.
7)Ruhumuzu besleyen objeleri hayatımıza ekleyelim: Sevdiğimiz birinin fotoğrafı, kişisel minik değerli objeler, tatilden dönüşte yanımızda getirdiğimiz hatıra eşyalar vs gibi bizi gülümseten hoş objeleri yanımızdan ayırmayalım ki chi enerjisi mekanımızı kaplasın ve mutluluğumuz artsın .
Unutmayalım ki kendimiz için yapabileceğimiz en güçlü şeyler bazen en basit olanlardır.

CategoryGenel

© 2022 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme     Çerez Politikası

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71