Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

Saç ektirme yaygınlaştığı ve pek çok sosyal statü ve derecede olan kişiler tarafından yaptırılmaya başlandığı için, saç ekimi sırasında saçların tamamen kesilmesi büyük problem.

FUE saç ekim yöntemleri bu yüzden zamanla revize edildi ve bazı kolaylıklar sağlanmaya çalışıldı. Bunlardan bir tanesi de saç kesmeden saç ektirme yapılmasıdır. Saç ekiminde No Shave Fue Tekniği (NSF METHOD) , ekim yapılacak olan alanı çok dar olan (sadece biraz açılmış olan şakak bölgesine ekim yapılacak ya da bir yara izini kaybetmek isteyen ya da bir bıyık ekimi isteyen kişilerde) uygulanabilecek bir teknik. Bu yeni teknik sayesinde saçların tamamına dokumadan kesilmeden sadece bize gerekli olan greft sayısını çıkarabileceğimiz dar bir alan tıraş edilerek kısaltılıyor. Bu parsiyel tıraş uygulanan bölgeden 1000-1500 greft çıkarabilmek ve gerekli olan dar alanlara saç ekmek mümkün.

Tıraş edilen ve ekilen alan, operasyon sonrasında hastanın uzun saçları üzerine taranarak kamufle edilebilir. Böylece saç restorasyonu sonrasında kesilmeyen saçların örttüğü tıraş edilen alan kendisini belli etmez ve bu sayede de hiç kimse tarafından da fark edilmeden hasta normal olarak günlük hayatta devam edebilir. Bu yöntemler özellikle yoğun olarak çalışan veya iş yerlerinden izin sıkıntısı çekenler için büyük kolaylıklar sunuyor.

CategoryGenel

© 2022 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme     Çerez Politikası

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71