Hastaların bir kısmı daha önce yapılan saç ekimlerinden  çok rahatsız oldukları için başvururlar. Genel olarak yetersiz ve cılız saç ekimleri insanları psikolojik ve fiziksel olarak çok rahatsız eder. Saç ekiminden aylar sonra saçların çok  az ya da hiç çıkmaması bir hasta için adeta kabustur. Hasta verdiği paraya mı yansın, elde ettiği sonuca mı, yoksa giden zamanına mı bilemez. Bu durumlarda, tecrübeli cerrahların elinde çok dikkatli ve olabilecek en fazla sayıda greftle yapılan ikinci bir FUE saç ekimi seansıyla saç sayısını ve yoğunluğu artırmak ve böylece hastayı memnun etmek mümkün.

Yoğunluğu yetersiz, çim adam gibi ya da  fırça gibi görünen kötü sonuçların olduğu ve rahatsızlık duyulan durumlarda, saçlar öbekler halinde ve aralıklı olarak diş fırçası gibi çıkar ve çok belli olur. Bunu düzeltmek için biz iki tür teknik uygulayabiliyoruz. İlk olarak eğer greftler çok büyükse ve saçlar fırça gibi 3-4 milimetrelik aralıklarla öbekler halinde çıkıyorsa o zaman bu bölgeye çok ince FUE panç uçları ile giriyoruz ve saç öbeklerini parçalayarak ve ufaltarak daha küçük parçalar/greftler halinde çıkarıyoruz. Böylece normal saçlı alandan FUE yöntemi  ile greft çıkarır gibi ince ve daha doğal saç folikülleri elde ediyoruz. Bazen  çıkarılan kalın greftleri masa üzerinde daha küçük parçalara ayırarak ince ve doğal görünen foliküler üniteler oluşturuyor ve bunları daha sonra aynı alanına tekrar implante ederek daha doğal bir görünüm sağlıyoruz.

İkinci onarım tekniğinde ise bu fırçamsı görünümü yaratan saç öbeklerinin etrafına çok sık şekilde ve FUE tekniği ile alınmış tekli greftleri ekerek görünümü kamufle ediyoruz. Yani kalın öbeklerin etrafını ince ve doğal saçlarla örüyoruz ve onları adeta saklıyoruz. Bu yöntemle oldukça tatminkar sonuçlar alınabilir.