Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

Bor, çevremizde ve başlıca nohut, badem, fasulye, muz, ceviz, avakado, brokoli, kırmızı üzüm, elma, erik gibi yiyeceklerde bulunana bir mineral. Bor aynı zamanda bir besin takviyesi olarak, osteoartrit, kemik sağlığı, güçlü kemik yapılarının desteklenmesi ve kas gelişimi, beyindeki düşünsel faaliyetlerin ve kas koordinasyonun artırılması için destek amacıyla da kullanılıyor.
Nasıl derseniz vücuttaki testesteron, estrojen ve D vitamininin yarılanma ömürlerini uzatıyor. Yani bu maddelerin vücutta metabolize olmadan daha fazla süreyle kalmalarını sağlıyor. Hem estrojen hem de D vitamini, vücutta kemik sağlığı ve kalsiyumun emilimi için şart. Estrojen eksikliğinde ise osteoporoz dediğimiz kemik erimeleri meydana gelmekte ve bu durum hem kadın hem de erkeklerde görülebilmekte. Estrojenle birlikte aynı zamanda yarılanma ömrü artan testesteron da vücutta artıyor. Dolayısıyle bor minerali serbest testesteronu artırıp kas gücünü ve yapısını desteklerken aynı zamanda saçları döken DHT hormonunu da artırıyor.
Yani bor, ileri derecede anabolik etkileri olan mükemmel bir mineral olmasının yanı sıra genetik saç dökülmesi olan kişilerde serbest testesteronu ve DHT’yi yükselterek saç dökülmesini tetikleyebilir.

CategoryGenel

© 2022 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme     Çerez Politikası

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71