Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

Amerikalı Theradome™, firması tarafından geliştirilen ve piyasaya sunulan ilk lazerli saç restorasyon tedavi ürünü, FDA onayını 2013 de aldı. Lazer ışını prensibiyle çalışan bu medikal tedavi modeli, evde kullanılabilecek şekilde NASA uzmanları tarafından geliştirildi. Androgenetik saç kaybı nedeniyle sıkıntı çeken kişilerde klinik olarak test edilerek kullanılmaya başlanan bu tedavide, kişiye kullanım kolaylığı sağlayan bir kask icat edilmiş. Kask içine yerleştirilen lazer üniteleri ile dizayn edilen bu kompakt ürün, saç restorasyon cerrahisi klinikleri tarafından yeni saç çıkışını uyarmak, saç folikül boyutunu 2 misline çıkarmak ve saç dökülmesini azaltmak /durdurmak için A.B.D. de kullanılmaya başlandı .
Genetik, geçici ya da uzun süreli saç kaybı problemleri hem erkekler de hem de kadınlarda sık rastlanan bir medikal problem ve kadınların yaklaşık %40 ında saç incelmesi problemi var.Saç ekimi, ağızdan alınan ilaçlar, ve klinik saç tedavileri çok pahalıya mal olabiliyor ve herkes tarafından maddi olarak karşılanamayabiliyor.Firma yetkilileri bu yüzden ucuz, etkili ve kolay uygulanabilir bir tedavi şekli geliştirme konusunda çalışmışlar. Sonucunda, evlerde herkes tarafından, günlük ev işi yaparken, araba kullanırken ya da televizyon seyrederken kullanılabilecek bir ürün geliştirmişler: Kafaya kolaylıkla takılabilen bir kask içinde 80 minik lazer ünitesi, yaklaşık 560 mW enerjili düşük yoğunluklu lazer tedavisi oluşturarak-low laser light therapy (LLLT)- kafa derisindeki mikro kan dolaşımını, protein sentezi ve hücresel metabolizmayı iyileştirerek saç foliküllerini uyarıyor. Kullanım olarak öneri, haftada sadece 2 kere 20 dakikalık peryodlar halinde uygulama yapılması .
18 seanslık (2 aylık) kullanım sonrası saç kaybında azalma; 26 kullanım sonrası, daha sağlıklı saç derisi ve saç kökleri; 52 seans kullanım (6 aylık) sonrası ise yeni saç çıkışı rapor edilmiş! 100 seans (yaklaşık 1 yıl) kullanım sonrasında ise klinik olarak daha dolgun, kalın saçlar gözlemlenmiş.

CategoryGenel

© 2022 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme     Çerez Politikası

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71