Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

Saç dökülmesi özellikle erkeklerde görülen en ciddi problemlerden birisidir. Her erkek doğal olarak saçlarının canlı, parlak, bakımlı ve gür olmasını ister. Ancak özellikle erkeklerin büyük çoğunluğu bilhassa belli bir yaştan sonra saç dökülmesi sorunuyla karşı karşıya kalır. Bu sorunun çeşitli nedenlerden kaynaklandığı bilinmektedir. Özellikle 60 yaşı geçen erkeklerde erkek tipi saç dökülmesi ismini verdiğimiz durum gerçekleşir. Bu durum daha çok genetik yapı ile alakalıdır. Bu dökülmeye daha çok hormonlar ve genler sebep olmaktadır. Bu genetik etkene bizim müdahale etmemiz mümkün değildir. Yani genetik olarak gerçekleşen durumlara insan müdahalesi olamaz. Ancak saç dökülmelerinin önemli bir çoğunluğu da insan faktörlü olmaktadır.

Bu yönden bakıldığı zaman erkeklerde en önemli saç kaybı nedenleri nelerdir sorusunun ilk cevabında çeşitli kozmetik ürünler gelmektedir. Saçlarımızı çok bakımlı ve düzgün gösterdiğine inandığımız sprey, jöle, briyantin gibi ürünlerin aşırı ve yanlış kullanımı saç dökülmesine yol açmaktadır. Bu ürünlerin özellikle aşırı kullanımı bu sorunu yaratmaktadır. Saçımızın havalanmasına engel olarak, dökülmeye neden olmaktadır. Yani sürekli olarak saçında jöle ile gezen ve hatta uyurken bile saçını yıkamayan bir kişide genel olarak saç dökülmesi daha fazla olmaktadır. Bu nedenle bu tarz kozmetik ürünleri kullanırken dikkat etmeliyiz. Yine kişilerden kaynaklanan bir diğer sorun da strestir. Stres, saç dökülmesine neden olan en büyük durumlardan bir tanesidir.

Dengesiz ve yanlış beslenme de saç dökülmelerinin önemli birçoğunun nedenini oluşturur. Tıpkı vücudumuzun diğer bölümleri gibi, saç köklerimizin de protein gibi minerallere ihtiyacı olmaktadır. Bu mineralleri alamayan saç kökleri zamanla güçsüz bir hale gelerek dökülmeye neden olmaktadır. Yani vücudunuzda protein alımının durduğu andan itibaren 2-3 ay içinde saçlarınızda belirgin olarak dökülmeler görülecektir. Bu yüzden her erkeğin beslenmeye çok büyük önem vermesi gerekmektedir. Tüm vitamin, mineral ve proteinlerden yeteri kadar tüketmemiz gerekmektedir. Bunlara ek olarak saç dökülmelerine anemi, kanser gibi hastalıklar da neden olmaktadır. Bu tarz hastalarda saç kökleri işlevini yitirerek dökülmelere neden olur. Yine bu hastalıklar da insan kaynaklı olmamaktadır.

CategoryGenel

© 2022 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme     Çerez Politikası

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71