Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

Saçlarımız bizim için çok kıymetli. Bir buluşma, parti, vb. en özel hissettiğimiz zamanlarda hemen saçlarımıza bakarız ve ne yapacağımıza karar veremeyip bazen saatlerce tekrar tekrar yapıp bozmak zorunda kalırız. Peki, bu saçlarımız bu işlemlerle ne kadar yıpranmakta? Saçlarımız sık sık şampuan değiştirdiğimizde acaba dökülmeye daha elverişli hale gelir mi ? Boya, renk açma, perma, düzleştirme, maşa, gibi yöntemler, saç uçlarının incelmesine daha sonrada zayıflayıp tel çatallaşmasına neden olur, saçları kırar. Bu işlemlerin sık sık ve aynı anda uygulanması ile bu saç kayıplar daha şiddetli gerçekleşir.
Saçı çeken, gergin tutan atkuyruğu, örgü, sıkı lastikle toplama vb. saç şekillerinin sıklıkla uygulanmaması gerekiyor. Çünkü saç diplerinde oluşan çekme kuvvetiyle birlikte saç kökü zarar görür ve saç kaybına neden olur. Her gün yıkamak, fön çekmek, taramak gibi işlemler de saçımızın kırılmasına neden olur.

Saç kaybı için kendimizce alabileceğimiz önlemler de var: Örneğin; şampuan kullandıktan sonra saç uçlarına krem sürersek saçın taranması daha kolay olacağından koparak dökülmelere karşı önlem almış oluruz. Islak saçımızı havlu ile ovarak kurutmaktan kaçınmalıyız. Fırça yerine geniş ağızlı düz taraklardan kullanmalıyız. Farklı farklı uygulanan maske gibi yoğun maddeli ürünler de saçta istenilen etkiyi yaratmayabilir. Sürekli kulaktan dolma bilgiler ile saçınıza her maskeyi, kremi sürmeyin aksi halde saç kaybına, deride alerjik kaşıntı, kepek ve hatta yaralara neden olabilir. Başka saç tiplerinde işe yarayan maskeler ve ürünler sizi kandırmasın.. Her saç tipi cilt ve deri farklı olduğundan kendimize uygun maske ve kremler için yeteri kadar araştırma yapmadan bu ürünleri saçlarımıza uygulamamalıyız.

CategoryGenel

© 2022 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme     Çerez Politikası

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71