Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

Saçlarımız bizim için çok kıymetlidir. Bir buluşma, parti, vb. en özel hissettiğimiz zamanlarda hemen saçlarımıza bakarız ve ne yapacağımıza karar veremeyip bazen saatlerce tekrar tekrar yapıp bozmak zorunda kalıyoruz. Peki, bu saçlarımız bu işlemlere ne kadar daha dayanıp bizimle bu koşuşturmaya dayanacak. Saçlarımız sık sık şampuan değiştirdiğimiz de dökülmeye daha elverişlidir. Boya, renk açma, Perma, düzleştirme, Maşa, gibi yöntemler saç uçlarının incelmesine daha sonrada zayıflayıp tel çatallaşmasıyla kırılır. Bu işlemlerin sık sık ve aynı anda uygulanması ile bu Kayıplar daha çabuk gerçekleşir.

Hangi saç stilleri ve Uygulamaları saç kaybına neden olur? Nasıl Şekil vermeliyiz?

Saçı çeken gergin tutan atkuyruğu, örgü sıkı lastikle toplama vb. saç şekillerinin Sıklıkla uygulanmaması gerekiyor. Çünkü saç diplerinde Oluşan Çekme kuvvetiyle birlikte daha çok saç kaybına neden olur. Her gün yıkamak, fön çekmek, taramak gibi işlemler saçımızın kırılmasına neden olur.

Saç kaybına evde kendimizde Alabileceğimiz önlemler var örneğin; şampuan kullandıktan sonra saça krem sürmeliyiz. Böylece taranması daha kolay olacağından koparak dökülmelere karşı önlem almış oluruz. Islak saçımızı havlu ile ovarak kurutmaktan da kaçınmalıyız ayrıca fırça yerine geniş ağızlı düz taraklardan kullanmalıyız. Farklı farklı uygulanan maske gibi yoğun maddeli ürünlerde saç da istenilen etkiyi yaratmayabilir. Sürekli kulaktan dolma bilgiler ile saçınıza her maskeyi, kremi sürmeyin aksi halde başka saç tipinde hayat bulan işe yarar Dediğimiz o Parlak görünüm sizi kandırmasın her saç tipi cilt ve deri başka olacağından uygun maske ve kremler için yeteri kadar araştırma yapmadan uygulamamalıyız. Bu saç kaybına, deri de kaşıntı kepek ve yaralara neden olabilir.

Uzmanlara göre saç kayıpları bu yukarıda Oluşan saç toplama vb. gibi işlemlerden kaynaklanmıyor ise ailede genetik hormon al yatkınlık olup olmadığı sorgulanmalıdır. Ayrıca birçok Hastalığın habercisi olan stres, sıkıntı da saç köklerinde sivilce çıkması ve bu sivilcelerin üzerinde bulunan saçların kaybına neden olur. Doğum sonrası bayanlarda harman el değişiklikten kaynaklanan saç dökülmesi de olmaktadır. Beslenme özellikle vücudumuzda eksik protein görüldüğünde saç kaybına neden olur. Sizde hangi saç stilleri ve Uygulamaları saç kaybına neden olur?Yazımızda kendinizden bir şeyler bulabilirsiniz kendinize vücut sağlığınıza ve dengeli beslenmeye Özen göstermelisiniz.

CategoryGenel

© 2020 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71