Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

Saç ektirme işlemi için öncellikle saç ekimini iyi yaptığı bilinen ve tavsiye edilen cerrahları bulmalı, Sağlık Bakanlığından ruhsatlı yerlerle görüşmelisiniz. Fakat dikkat edeceğiniz en önemli konu, size bu uygulamayı yapacak olan “uzmanların”, hemşire, sekreter, temizlik işçisi, sağlık teknisyeni vb olmaması, gerçek doktor ve Plastik cerrah olması.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanlarının olduğu bir saç ekim merkezine başvurmanız ve doktorunuzun saç ekimine bire bir girmesini sorgulamanız ve talep etmeniz, seçiminiz açısından çok önemlidir. Hangi teknikle saçlarımızı ektirmeliyiz sorusunun cevabına gelince, ülkemizde ve dünyada kullanılan 2 teknik dikkati çeker: FUT yani Foliküler Ünite transplantasyonu ve FUE Foliküler Ünite Ekstraksiyonu teknikleri. Bu tekniklerden ilki olan ve kısaca FUT olarak bilinen saç ekim

tekniğinde müdahale yapılacak bölgeye uzunlamasına bir kesi atılarak işlem yapılır.Ense kısmında ciddi bir iz kalır ve benim tercih etmediğim ve artık uygulamadığım bir saç restorasyon cerrahisi tekniği.

İkinci teknik olan ve en çok başvurulan, tercih edilen; belirsiz minik izler bırakan FUE tekniğinde, genetik olarak güçlü/dökülmeyecek saç kökleri elde etmek için operasyon öncesi greft alınacak bölgedeki saçlar kısaca kesilir ve kökler daha sonra alınır. Saç ekilecek bölgeye mikrogreftler transfer edilerek işlem

tamamlanır. Bu teknik tüm dünyada daha fazla kabul görmeye başladı ama biz zaten yıllar önce bu tekniğin avantajlarını kavramış ve tek uygulama, “altın standart” olarak belirlemiştik .

DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implant) tekniği , Perkütan saç ekimi, Altın Uçlu Saç Ekimi , mikro FUE tekniği, IceGraft solüsyonunun içerisinde bekletilerek Saç Ekimi, Saç ekimi operasyonu planlanırken kişiye özel teknikle saç ekimi… gibi uydurma teknikler sadece insanların gözlerini boyamak ve onları yanıltmak için kullanılan laf salatalarıdır. Dünyada kabul gören teknikler sadece 2 tanedir ve bu safsata, uydurma tekniklerin hepsi de bizzat FUE tekniğidir.

CategoryGenel

© 2022 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme     Çerez Politikası

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71