Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

Saç, dış görünüşümüzde önemsediğimiz unsurlardan biridir ve saç dökülmesi can sıkıcı bir durumdur. Peruklar, yapıştırma saçlar, dökülen bölgeyi gizlemek için kullanılan yöntemler doğal bir görünüm sağlamadığından dolayı insanlar son dönemin kalıcı ve doğalçözümü olan saç ektirme yöntemine başvurmaktadır. Talep çok olunca işin ehli olan kişilerin haricinde ticari amaçlı, işin uzmanı gibi görünen kişiler de bu pazarda yerini almaktadır. Bu durumda insan şunu sorguluyor: Her yerde mantar gibi çoğalan saç ekim merkezleri güvenilir mi? Her yerde saç ektirilir mi?

Saç ekimi; genetik olarak dökülmeyen, iki kulak arasındaki ense bölümündeki saçların, greft denilen doku parçaları şeklinde alınarak dökülmenin yaşandığı alana lokal anestezi ile impalnte edilmesi , yerleştirilmesidir. Saç ekiminin cerrahi bir işlem olmasını özellikle vurgulamak gerekir ki insanların saç ekimi için tercih edecekleri yeri seçmelerinde bir fikirleri oluşabilsin.

Öncelikle saç ekimi yapacak olacak yerin mutlaka Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış, steril ameliyat şartlarını taşıyan ve bu işlem için ayrı ameliyathanesi bulunan cerrahi merkezlerde yapılması gereklidir. İşlem aslında bir doku naklidir. Bu nedenle hijyen çok önemlidir ve alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Saç ekimi yapma yetkisi sadece Plastik Estetik Cerrahi ve Dermatoloji uzmanlarına yasalar tarafından verilmiştir. Bu nedenle doktorla birlikte en az 3 kişilik bir ekiple yapılması gerekmektedir. Sağlıklı sonuçlar alınması için ekibin deneyimli olmasına dikkat etmelisiniz. Yapılan araştırmalarda bazı kliniklerde hemşire ya da yardımcı sağlık personellerinin işlem yaptıkları görülmektedir. Saç ekim uzmanı, hızlı doku alım teknisyeni, hızlı doku alım hemşiresi gibi unvanlar; işin uzmanı olmayan fakat kendilerini uzmanmış gibi gösteren kişilerin uydurması sonucu var olmuşlardır.

Gittiğiniz yerin albenili görünmesi, ucuz fiyatları, photoshop ile oynanmış fotoğrafları sizin için yanıltıcı olabilir. Unutmayın ki; saç ekimi oldukça pahalı bir işlemdir. Ucuza yaptırarak kötü sonuçlar alabilirsiniz. Gerçekten saç ekimi yapılan kişilerden bilgi alarak saç ekim merkezini ya da cerrahı değerlendirmelisiniz.

CategoryGenel

© 2020 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71