Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

Saç, dış görünüşümüzde önemsediğimiz unsurlardan biridir ve saç dökülmesi can sıkıcı bir durumdur. Peruklar, yapıştırma saçlar, dökülen bölgeyi gizlemek için kullanılan yöntemler doğal bir görünüm sağlamadığından dolayı insanlar son dönemin kalıcı çözümü olan saç ektirme yöntemine başvurmaktadır. Talep çok olunca işin ehli olan kişilerin haricinde; ticari amaçlı, işin uzmanı gibi görünen kişiler de bu pazarda yerini almaktadır. Bu durumda insan şunu sorguluyor: Her yerde mantar gibi çoğalan saç ekim merkezleri güvenilir mi? Her yerde saç ektirilir mi?

Saç ekimi; genetik olarak dökülme özelliği olmayan iki kulak arasındaki ense bölümündeki saçların, greft denilen doku parçaları şeklinde dökülmenin yaşandığı alana lokal anestezi ile ekilmesiyle yapılan cerrahi bir işlemdir. Cerrahi bir işlem olmasını özellikle vurgulamak gerekir ki; insanların tercih edecekleri yeri seçmelerinde bir fikir oluşsun.

Öncelikle saç ekimi yapacak olacak yerin mutlaka Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış, steril ameliyat şartlarını taşıyan ve bu işlem için ayrı ameliyathanesi bulunan cerrahi merkezlerde, hastanelerde yapılması gereklidir. İşlem aslında bir doku naklidir. Bu nedenle hijyen çok önemlidir ve alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Saç ekimi yapma yetkisi sadece Plastik Estetik Cerrahi ve Dermatoloji uzmanlarına yasalar tarafından verilmiştir. Bu nedenle doktor gözetiminde ya da doktorla birlikte en az 3 kişilik bir ekiple yapılması gerekmektedir. Sağlıklı sonuçlar alınması için ekibin deneyimli olmasına dikkat etmelisiniz. Yapılan araştırmalarda bazı kliniklerde hemşire ya da yardımcı sağlık personellerinin işlem yaptıkları görülmektedir. Saç ekim uzmanı, hızlı doku alım teknisyeni, hızlı doku alım hemşiresi gibi unvanlar; işin uzmanı olmayan fakat kendilerini uzmanmış gibi gösteren kişilerin uydurması sonucu var olmuşlardır.

Gittiğiniz yerin albenili görünmesi, ucuz fiyatları, photoshop ile oynanmış fotoğrafları sizin için yanıltıcı olabilir. Unutmayın ki; saç ekimi oldukça pahalı bir işlemdir. Ucuza yaptırarak kötü sonuçlar alabilirsiniz. Gerçekten yaptıkları kişilerden bilgi alarak yeri değerlendirmelisiniz.

Saç ekim işleminde uygulanan Fue yönteminde iz kalmamaktadır. Fakat Fut yönteminde verici alanda ince bir çizgi şeklinde iz kalabilir. İşlemler arasında bu tarz farklılıklar vardır. Bu nedenle tam olarak istediğiniz işlemi araştırarak, birden fazla yerle görüşerek gidin. İşlemi yaptıracağınız yere mikroskop kullanıp kullanmadıklarını sorabilirsiniz. Mikroskop Fut yönteminde kullanılır. Kullandıklarını söyleyen yerler de Fut yapıyordur ve Fut yapan yerlerde Fue yaptırma şansınız azdır. Saçlarınız önemlidir. Onları es kaza bulduğunuz bir yere değil, işin uzmanına emanet edin.

CategoryGenel

© 2020 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71