Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

7 den 70 e sağlıklı olan her kişiye saç ekimi yapılabilir fakat bazı kriterlerden geçtikten sonra… Doktor tarafından yapılan ilk muayeneler sonrasında bir sorun yoksa ve kişi sağlıklıysa saç ekimi yapılır.

Erkek tipi genetik saç dökülme, kadın tipi saç dökülmesi, doğuştan veya iyatrojenik yani sonradan çeşitli sebeplerle oluşan bölgesel (yanıklara, kronik deri hastalıklarına , operasyon izlerine, radyasyona, taramaya bağlı olan) saç kayıplarında saç ekimi yapılabilir.

Kadınlarda sağlıklı ve doyurucu bir sonuç alınarak saç ekimi yapılabilmesi için 2 şart koşul var :1) Saç ekimi yapılabilecek kadar bir açıklığın ve seyrekliğin oluşmuş olması 2) Bu alanı doldurabileceğimiz miktarda saç kökünü çıkarabileceğimiz, sağlıklı, saç incelmesi ve/veya dökülmesi yaşamayan bir saçlı alanın kafa derisinde mevcut olması.Bu şartlar hastada oluştuysa, saç ekimi için bir şansımız var demektir.

İleri derecede ve kontrol edilmeyen kalp hastalıkları (aritmiler, kalp krizi, konjestif kalp yetmezliği gibi ) diabet, yüksek tansiyon, ileri derecede karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği, organ transplantasyonu yeni geçirmiş ve stabil olmayan durumlarda, gebelikte saç ekimi yapılmamalı ya da gerekli tetkik ve konsültasyonlar sonrasında saç ekimine karar verilmelidir.

Saç ekimi yaptırmak isteyen her hastaya rutin kan testleri yaptırmak gerekli değildir. Tamamen kel kalmış ve yeterince saç kökü mevcut olmayan kişilere de bence saç ekimi uygulanmamalı ya da hasta beklentileri doğrultusunda dikkatli ve açık yüreklilikle bir planlama yapılarak hastayla tartışılmalıdır. Saç ekimi ülkemizde lokal anestezi altında yapıldığından lokal anestezik reaksiyonu olan kişilerde saç ekimi yaptırmak sorun yaratabilir, çok dikkatli olmak gerek.

CategoryGenel

© 2022 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme     Çerez Politikası

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71