Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

Saçlar kadın erkek herkes için önemli olan vücudumuzdan bir parçadır. Saçlarımız ne kadar bakımlı ve gür olursa biz kadınlar o kadar mutlu oluruz. Bazen bu bakımları yapamayabiliriz ya da bazı çevresel ve sosyal hayatın getirisi olan stres gibi etkenler saçlarımızı döker ya da görüntüsünü değiştirebilir. Saç dökülmesi duygusal olarak bayanları çok etkiler ve çözüm yolları aramaya sürükler. Günümüz teknoloji ve tıpın inanılmaz ilerlediği bir zaman, bu yüzden saç dökülmesi de çaresi olan bir rahatsızlıktır. Kadınlarda artık dökülen kaybolan saçlarının yerine saç ekimi yaptırabiliyor. Erkeklerin çabuk alıştığı saç dökülmeleri kadınlarda biraz daha duygusal karşılanıyor. Çünkü kadınların en güzel aksesuarı saçlarıdır. Onları kaybetme duygusu kadınlarda farklı psikolojilere girmelerine sebep olabiliyor. Dökülmelere sebebiyet veren saç yapısındaki incelme ve azalmalar saçların aralarının açılması ile kendini gösterir. Saç ekimi işlemleri artık çok gelişmiş olduğundan kadınlarda da erkeklere uygulanan yöntemle işlem gerçekleştirilebilir. Alanında uzman hekimlerin çalışması neticesinde artık kadınlar da saç ekimi yaptırabiliyor. İleri teknoloji ile yapılan saç ekimleri kadınlarda da sağlam saç kökünden elde edilen dokunun saç kaybı yaşanan bölgeye transferi ile olumlu sonuçlar ortaya koyuyor.

Yapılan tetkikler ve saç analizleri ile kadınlarda saç ekimi yapılabilir mi sorusunun cevabını net bir şekilde öğrenmek mümkün olacaktır. Yapılan analizlerde dökülmenin sebebi, saç kalitesi ve canlı kök hücre olup olmadığı öğrenilebilir. Buna göre saç ekimi işlemi yapılabilir. Bazen genetik nedenlerden dolayı yapılan işlem hasta için tatmin edici olmayabilir. Bazı uzman hekimlere göre kadında uygulanan saç ekim işleminin erkeklerde ki kadar başarı sağlamadığını söylemektedirler. Bunun neden olarak atta enseden alınan verici saç köklerinin kuvvetli olmadığını bu yüzden nakil işleminde başarı sağlanamadığını vurgulamaktadırlar.

Hormonal değişimlerinde etkili olduğu kadınlarda saç dökülmesi kaçınılmaz olmakla birlikte bu dökülmeler önlenebilmektedir. Saç ekimi seçeneğinin yanında saçlarımızın tekrar gür ve bakımlı görünmesi için bu işte uzman hekimlerin ve tavsiyelerini uygulayabiliriz. Tıbbı açıdan saç dökülmesine çözüm olarak birçok yöntem olduğu gibi bu yöntemleri uygulayarak bizi bekleyen zorlu süreçten galip çıkabiliriz.

CategoryGenel

© 2020 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71