Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

Kepeklenme, daha sık erkeklerde görülmekle birlikte genel olarak tüm bireylerin hayatlarının belli dönemlerinde karşılaşabilecekleri bir deri hastalığıdır. Bu sorun kesinlikle bulaşıcı bir rahatsızlık değildir. Fakat bireylerin sosyal hayatlarında oldukça sıkıntı yaratabilmektedir.

Bu durumda en sık karşılaşılan; saçımızda, omuzlarımızda ve giydiğimiz kıyafetlerde rahatlıkla izlenebilen beyaz görünümdeki ince kepeklerdir. Kepek sorunuyla karşılaştıysak eğer öncelikli olarak yapmamız gereken saçlarımızı haftada 2 ya da 3 kere mutlaka şampuanla yıkamaya özen göstermeliyiz. Fakat bu asla bilinçsizce alınan ilaçlı bir şampuan olmamalıdır. Çünkü kullanılan ilaçlı şampuanlar kafa derimizi tahriş edebildiği için durum bizim için olduğundan daha kötü bir hal alabilir. Eğer ileri derece bir kepek sorunundan şikâyet ediyorsak mutlaka konusunda uzman bir doktora başvurup muayene olduktan sonra onun önereceği ilaçlarla ve şampuanlarla çözüme ulaşmamız gerektiğini unutmamalıyız.

Kepeklenme sorununda bir diğer dikkat etmemiz gereken konu ise sürekli kullandığımız kozmetik ürünlerin ( jöle, köpük v. s gibi ) mevcut durumu daha da kötüleştirebildiği için mümkün olduğunca; özelikle bu dönemde bu ürünlerden uzak durmaya çalışmamız gerekmektedir.

Sıkça karşılaşılan kepeklenme saç döker mi sorusuna gelecek olursak; kepek doğrudan saç dökülme problemine sebep olacak bir rahatsızlık değildir. Fakat dolaylı yollardan saç dökülmesine neden olabileceği kanıtlanmıştır. Kepeklenme belli bir süre sonra deride kaşıntıya sebep olmaktadır. Sürekli yapılan kaşıntı ise belli bir süre sonra saçlı derimizde tahrişe, saçlarımızın kırılmasına ve dökülmesine neden olabilmektedir. Fakat oluşabilecek bu durum saç köklerine zarar vermediği için ilgili bölgedeki saçlar çok kısa bir süre içerisinde yeniden çıkmaktadırlar. Bir diğer saç dökülmesine neden olabilecek durum ise kepek saçlı derimizdeki gözenekleri tıkayacağı için cildimizi havasız bırakır. Bu durumda bir süre sonra saç dökülmesine yol açabilmektedir. Bu nedenle sağlıklı gür ve canlı saçlara kavuşabilmemiz için bir an önce saçlarımızın kepekten arındırılması ve sağlıklı bir kafa derisine kavuşmamız gerekmektedir.

CategoryGenel

© 2022 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme     Çerez Politikası

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71