Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

ISAPS (uluslar arası estetik plastik cerrahi derneği) tarafından 106 ülkede 35 000 plastik cerrah arasında yapılan 2017 anket sonuçları yayımlandı .Bu raporlara göre kadınlara en fazla yapılan estetik operasyon meme büyütme. Bunu sırasıyla liposakşın, göz kapağı operasyonları ve burun estetiği izlemekte.Fakat raporun bir başka çarpıcı tarafı şu ki sayıları hızla artan bir kadın popülasyonu tüm dünyada üreme organlarının daha iyi görünmesi için plastik cerrahlara başvuruyor ve bıçak altına yatıyor.
Labioplasti bir tür vajinoplasti oprasyonu. Yani vajen güzelleştirici bir operasyon ve tüm dünyada en hızlı gelişen kozmetik cerrahi işlemi. Bu operasyonunda vajina girişinin her iki yanında, iç tarafta bulunan “küçük dudaklar” yani büyük dudakların hemen iç kısmında yer alan kalan deri katlantıları boyut olarak küçültülmekte. 2016 yılında, 2015 yılına oranla bu operasyon %45 oranında daha fazla yapıldı. Bunun nedeni kadınların genital bölge dış görünümlerini (vulva) beğenmemeleri. Çoğu kadın iç dudakların, geniş olan dış dudakların ötesine geçmesini ve sarkmasını istemez. Bu görüntü rahatsızlık yaratır. Yaşlanma, doğum ve yaralanmalar nedeniyle böyle istenmeyen durumlar oluştuğunda vajinoplasti operasyonu ile gerekli düzeltmeler yapılabilir.
Bu tür operasyonlara ihtiyaç duyan kadınların bir kısmı da vajen dudaklarındaki sarkma ve asimetri nedeniyle ilişki sırasında ağrı/acıma, dar giysiler giyildiğinde ağrı/acıma, yüzme, spor ve diğer fiziksel aktiviteler sırasında oluşan rahatsızlık, kaşıntı ve mantar enfeksiyonlarına yatkınlık, ilişki sırasında vajen girişinin kapanması gibi şikayetler nedeniyle plastik cerrahlara baş vuruyorlar.
Kadınlarda özgüvenin artması ve vücutla ilgili kaygılarının giderilmesi, seksüel doygunluğu ve verimi de artırıyor.

CategoryGenel

© 2022 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme     Çerez Politikası

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71