Makaleler

Saç Mezoterapisi

Saç dökülmesi günümüzde; yoğun stres, psikolojik nedenler, menopoz, tiroit sorunları, vücudumuzdaki vitamin eksikliği, yüksek ateş, çeşitli nedenlerle kullandığımız bazı ilaçlar v. s gibi sebeplerden dolayı çok sık karşılaşılan bir durumdur. Kadın ve erkek ayırt etmeksizin bizi oldukça mutsuz eden ve depresyona kadar götürebilen bir sorun olduğu için uzun yıllardan beri uzmanlar konuyla ilgili farklı çözüm arayışlarına girmişlerdir.

Bu çözümlerin içinde oldukça yaygın olarak kullanılanlardan bir tanesi de saç mezoretapisidir. Bu yöntem ile saçlı derimize; saç gelişimimiz için çok faydalı olan ilaçlar, vitaminler ve minareler enjekte edilmektedir. Burada amaç saçlı deriyi güçlendirmektir.

Saç dökülmesi tedavisinde günümüzde pek çok yöntem kullanılmaktadır. Fakat bu yöntemlerin içinde en etkilisi ve en seri bir şekilde çözüme ulaştıran kesinlikle saç mezoterapisi yöntemidir. Bu yöntem saç dökülmesine iyi gelmekle birlikle, saçlarımızın sıklaşmasına ve çok daha parlak, kaliteli, daha sağlıklı ve daha güzel görünmesine de yardımcı olmaktadır.


Saç mezoterapisi uygulaması kişiden kişiye göre değişmekle birlikte ortalama olarak haftalık ya da doktorunuzun tavsiyesiyle on beş günde bir 4 ile 8 seans arasında uygulanır. Seans sayısı kişinin durumuna göre bazen 10 a kadar da çıkabilmektedir. İşlem sırasında hissedilen hafif bir yanma ve duyulan rahatsızlık hissinin haricinde herhangi bir yan etkisi kesinlikle olmayan çok kolay ve pratik bir uygulamadır. Hissedilen bu etkileri de ortadan kaldırmak için de uygulama başlamadan önce 10 dakika kadar saçlı deriye buz uygulaması yapılmaktadır.

Genel olarak her bir uygulama 10 ile 30 dakika arasında sürmekte ve sonrasında hemen normal hayata dönüş yapılmaktadır. Bu yöntem için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur ve kadın erkek ayırt etmeksizin her yaşta hastaya güvenle uygulayabilmektedir.

Saç mezoterapisi; saç dökülme sorunu yaşayanların haricinde; saçlarının ince, cansız ve hacimsiz olduğunun düşünenlerin de çok sık başvurdukları bir yöntemdir.


Kaynak: http://www.ilhanserdaroglu.com