Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

1)Saçlarınıza sıcak uygulamalar (fön makineleri vs gibi) kimyasallar, gevşetici (relaxer) ürünler kullanarak zarar vermekten kaçının. Bunun için ısıl işlemler yapmayın, saç boyaları vs gibi ağır metaller ve kimyasallar içeren uygulamalardan uzak durun. Bunu yapmak size çılgınca ve günümüzde mantıksız gelebilir ama benim eşim artık saçlarını yıkadıktan sonra kendiliğinden kurumaya bıraktığında saçlar doğal buklelere sahip oluyor ve çok daha doğal, canlı kabarık ve etkileyici görünüyor. “Az aslında çoktur” ve siz de bunu deneyebilirsiniz.

2)Erkeklerde testesteron ve serbest testesteronu yükselten ve idmanlarda kullanılan dışarıdan enjektör yoluyla alınana iğne ve ilaçlardan uzak durmak gerek .Testesteronun yükselmesi saçları döken DHT hormonunda artışa neden olmakta .Yine kreatin, whey proteinleri, DHEA, arjinin gibi aminoasitler saç akybına yol açabiliyorlar

3) Atalarımız ne demiş herşeyin azı karar, çoğu zarar. Çok fazla saç vitamini almak da saça zarar verebilir. Fazla miktardlarda biotin , vitamin A, B vitaminleri, saçı daha kötü yapabilir.Bunları dengeli oranlarda kullanmak önemli .

4)İçinde MSG (hidrolize protein ), sülfat ve yumuşatıcı bulunan şampuanlar hem deri ve saç hem de vücut sağlığımızı tehdit edebilir.saçları daha ince gösterir, irritasyona yol açabilir.. Bu tür ürünleri kullanmamalı, sülfat, paraben, silikon içermeyen ürünleri tercih etmeliyiz.hidrolize protein maddesi MSG saçlardaki proteini yıkarak , yumuşak, gevşek, eğilip bükülebilen, dayanıksız ve pörsümüş saçlara neden olabilir.

CategoryGenel

© 2022 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme     Çerez Politikası

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71