Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

PRP (platelet Trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma) medikal bir uygulamadır. Uzman kişilerce yapılmaktadır. Prp aslında ilk olarak bundan yaklaşık 15 yıl önce diş tedavisinde uygulanmaya başladı. Zayıf, yaşlı dişlerin düşmemesi için diş kökleri kuvvetlendirmek için geliştirilmiş bir yöntemdir.
Bu uygulamada, kişinin kendisinden alınan 10 cc kadar kanın özel tüpler içinde santrifüje edilerek plateletten zengin hale getirilmesi ve bu kısmın tekrar kişiye enjekte edilmesi söz konusudur. Platelet ya da trombositler aslında vücutta bir yaralanma olduğunda bünyelerindeki büyüme faktörleri ve diğer pek çok yara iyileştirici faktörle yaralanma bölgesine giden ve hasarı tamir eden, dokuyu iyileştiren hücrelerdir. Yani hasarlı alanda onarımı başlatan ve uyaran hücreler işte bu plateletlerdir. PRP nedir? Ne işe yarar? sorularına cevap verecek olursak, trombositlerde bulunan büyüme faktörleri ve hasarlı dokuları onaran çeşitli faktörler, kişinin minyatürleşen, dökülmeye başlamış olan mevcut saç köklerine de uyarıcı etki yapmakta ve canlanmalarını sağlamaktadır. 2-4 hafta aralıklarla toplamda 3 seans olarak uygulanır. Kişinin sigara, alkol gibi kötü alışkanlıkları var ise cilt yapısına bakılarak bir seans veya bir kür daha eklenebilir. Kişi kendine iyi bakıyor, cildine destek sağlıyorsa ek bir tedaviye gerek yoktur. PRP işlemi yapıldıktan sonra hemen 1-2 hafta içinde saçlarınızda bir canlanma, parıltı, kalınlaşma ve gürleşme hissedeceksiniz. PRP işlemi size kaybettiğiniz saçları kazandırmaz sadece var olan saçlarınıza doping etkisi yapar ve etkisi ilk seanstan itibaren görülmeye başlar. Yani yeni saç çıkarması söz konusu değildir.
PRP operasyonunda karşılaşabileceğimiz herhangi bir yan etki ya da acı ile karşılaşabilir miyiz diye soranlar olacaktır. PRP uygulamasının herhangi bir yan etkisi yoktur. Çünkü sizden alınan kan işlenerek tekrar size geri verilmektedir. Ayrıca her seansta tek kullanımlık tüp içeren bir kit uygulanmakta olduğundan bu son derece de güvenlidir.
İşlem toplam 10 dakika sürer ve sırasında ya da sonrasında acı, morarma, ağrı oluşturmaz, günlük yaşama hemen dönülür. PRP etkisi devamlı değildir ve saçlardaki toparlanma etkisini devam ettirmek için 12 aylık peryodlarda 1-2 seans tekrarlamak gerekebilir.

CategoryGenel

© 2020 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71