Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

Saç ekimi yapan birçok kurum var. Hastanelerde ve kliniklerde saç ekimi işlemi yapılıyor. Peki, saç ekimi başarısı nelere bağlıdır? Saç ekimi başarısı öncelikle saç ekimi yaptırdığınız kliniğin kalitesine bağlıdır. Bu kalite kliniğin içinin ve çevresinin güzel olması , pahalı mobilyalar ya da güzel kızlarla ortaya koyulabilecek bir değer değildir: Saç ekimi yapacak olan doktor alanında uzmanlaşmış bir estetik cerrah olmalıdır.

Saç ekimi başarısı nelere bağlıdır sorusunun bir diğer cevabı da kişiye bağlıdır çünkü saç ekimi sırasında kullanılacak saç köklerini biz hastadan temin ediyoruz. Saç kılı kalınlığı , verici alan sıklığı ve buna bağlı olarak greft sayısı, saçların düz , dalgalı ya da kıvırcık olması tamamen saç ekimi sonucuna etki eder ve sonucu değiştiriri. Mesela en basit olarak kişi kıvırcık saçlara sahip bir afro Amerikalı olabilir ve bu durumda saç grefti almak son derece güçtür. İstenilen sayılarda greftlere ulaşılamayabilir. Ayrıca hasta perasyon sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı noktaları atlarsa, (uygun saç bakımı, yıkamalar, sigara içimi , kontrolsüz diabet vb ) bu durum da sonucu etkiler.

Saç ekimde gerçekten başarı için kliniğinizi ya da hastanenizi değil, saç ekimi yapacak olan cerrahınızı doğru seçip, alanında uzman kişilerle çalışmalısınız. Aynı zamanda etkili bir sonuç için saç ekimi sonrasında yapıp yapmamanız gereken şeylere dikkat etmelisiniz. Tüm bunları dikkate alırsanız saç ekimi işleminde başarılı bir sonuç elde edersiniz.

CategoryGenel

© 2020 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71