Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

Saç ekim operasyonu sonuçta cerrahi bir işlem ve kan yoluyla bulaşan hastalıklar konusunda doktor ve hastanın yani operasyonun her iki tarafının bilgi sahibi olması önemli. Bu nedenle operasyon öncesinde bir sağlık kuruluşunda (aile sağlığı merkezleri ya da hastaneler olabilir) yaptıracağınız kan testi ile anti HIV, anti HBs, HBs Ag, ve anti HCV değerlerinizi ölçtürmeniz ve sonuçları operasyon öncesi doktorunuza bildirmeniz gerekli.

Tabii ki COVID testi şart. Operasyondan en geç 1 hafta önce yapılacak bir test ile COVID negatifliği teyit edilmeli.

Ekimden 2 gün önce ve sonrasında alkol alımı kesilmeli. Sigara, içeriğindeki kan damarlarını daraltıcı nikotin etkisiyle derideki beslenmeyi ve kanlanmayı bozar.Bu durum ekilen greftlerin yaşayabilirliğini de azaltır. Sigara kullanıyorsanız, operasyondan yaklaşık 2-3 hafta öncesinde ve sonrasında bırakmanızda çok fayda var. Buna ek olarak kapiller damar ağı içinde kan akışını kolaylaştıran ve doktorunuzun size tavsiye edeceği bazı ilaçların kullanılması da iyi olacaktır.

Ekim günü saçlar, planlama yapıldıktan hemen sonra kesilmelidir. Operasyondan önce saçlarınızı kısa tıraş yapılarak ekime gitmeniz, saç ekimi planlamanızda doktorunuzu yanıltabilir.
Aspirin ve türevleri gibi kan sulandıran ilaç alıyorsa, bu ilaçları operasyondan 1 hafta önce kesmelidir.

Operasyon lokal anestezi altında yapıldığından, operasyon öncesinde kahvaltı yapılmalı ve operasyona aç gidilmemeli. Operasyon sırasında verilecek olan yemek de öğlen arası molada yenilecektir.

Operasyona gelirken önü açık giysilerin giyilmesi tercih edilmeli (gömlek, hırka, fermuarlı kazaklar gibi) ve operasyon hemen sonrasında kafa bölgesinden t-shirt, boğazlı/balıkçı yaka kazak, atlet gibi dar yakalı giysiler geçirilmemelidir.

Ekim yapılan alanı kamufle etmek için üzeri sert, ekim alanına oturmayacak, baskı yapmayacak, arkadan genişliği ayarlanabilen bir spor kep şapka kullanılabilir. Operasyona gelirken böyle bir kep, fötr ya da safari şapkası getirmenizde fayda var.

CategoryGenel

© 2022 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme     Çerez Politikası

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71