Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

Görsellik açısından büyük önem taşıyan saçlar, döküldüğü zaman kalıcı bir çözüm bularak eski haline getirmek için saç ektirme yöntemine başvurulur. Özellikle erkeklerde görülen kalıcı saç dökülmesi kişi için psikolojik olarak kötü neticeler meydana getirir. Saç ektiren kişinin bu işlemi yaptırmadan önce dikkat etmesi gereken faktörler bulunmaktadır. Saç ekimi işlemi basit bir uygulama gibi görünse de işinin uzmanı tarafından yapılmadığı takdirde kötü sonuçlar ortaya çıkarabilir. Bundan dolayı bu işlemi yaptıracak kişilerin iyi araştırıp bu iş te uzman olan hekimlerle çalışmasında fayda vardır. Uygulamayı yaptırmaya karar verdikten sonra uzman hekim tarafından yapılan saç kökü analizi neticesinde nasıl bir yol izleneceği açıklığa kavuşturulur. Hormonal değişimler, çeşitli hastalıklar ve genetik unsurlar saç dökülmesine neden olabilir. Bunun yanı sıra kadınlarda menopoz ve genel olarak strese bağlı faktörlerde saç dökülmesinin nedenleri arasındadır. Saçlarda azalma ve yoğun şekilde dökülme sonucu oluşan kelliklerde kişiler kendilerini kötü hisseder çareler üretmeye çalışırlar. Kafadaki sağlam köklerden saçların yoğun olarak döküldüğü bölgeye nakledilen saç kökleri ile kellik artık tarihe karışmış görünüyor. Buda insanlarda kendini güvenmeyi kendiyle barışık olmayı da beraberinde getiriyor.

Saç ektirme uygulaması önemli bir operasyon olduğu için tedaviye başlamadan önce dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Bazı alışkanlıkları tedaviden 1 hafta önce sonlandırmak, yapılacak işlemi daha kalıcı ve daha çabuk sonuç almaya götürür. Dikkat edilmesi gereken önemli noktalar şu şekilde sıralanabilir. Saç ekimi sırasında nelere dikkat etmeliyiz. Alkol tüketen bir kişi alkol alımını operasyondan 3-4 gün önce kesmelidir. Kan sulandıran ilaç alıyorsa aspirin ve türevleri gibi, bu ilaçları operasyondan 1 hafta önce kesmelidir. Saç kremi ve besleyici serum kullanıyorsa bunu bırakmalıdır. Uygulamaya tok bir şekilde gelmesi gerekmektedir.

Başarılı bir sonuç alabilmek için bu noktalara ve hekimin talimatlarına uymak gerekir. Operasyondan sonra saçlar,3-4 gün yıkanmamalıdır. Daha sonrasında hekiminizin tavsiye edeceği losyon ve şampuanlar ile yıkanmalıdır. Saç ekimi bittikten sonra saçlarınızı belirli bir süre güneş ışığına maruz bırakmamanız da önemli bir unsurdur. Bir ay gibi bir süre içinde başınızı zorlayacak aktivitelerden kaçınmanızda iyileşme sürecinizi hızlandıracaktır.

CategoryGenel

© 2020 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71