Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

Saç ekim operasyonları büyük gelişim göstermiş, olumsuz sonuçların neredeyse görülmediği ameliyatlar olmuştur. Fakat yine de saç ekimi sonrasında yaşam alanlarınızda, iş ve sosyal çevredeki görünümden doğacak tepkilere karşı psikolojik hazırlık yapılmalı. Bunun dışında saç ekimi sonrası günlük yaşama 3-4 gün içinde dönülebilir.
Saç kökleri hassastır bu yüzden saç ekimi sonrasında , ekim sonucunu korumak için yapacağınız en önemli şey, ilk 15 gün ekim alanını gelebilecek darbelerden korunmak ve saç köklerinizin zarar görmesine engel olmak. İlk 2 hafta boyunca önü açık giysilerin giyilmesi tercih edilmeli (gömlek, hırka, fermuarlı kazaklar gibi) ve kafa bölgesinden t-shirt, boğazlı/balıkçı yaka kazak, atlet gibi dar yakalı giysiler geçirilmemelidir. Bu giysiler giyilip çıkarılırken sürterek ekim alanına zarar verebilir. İki hafta boyunca hamam, sauna, yüzme, solaryum ve her türlü kuaförlük hizmetlerine ara verilmeli; saç köklerine zarar verebilir. Ama hafif yürüyüşler hemen operasyon sonrası yapılabilir, hatta faydası vardır. Fitness ve gym salonlarına 10 gün sonra bile başlanabilir. Kafa bölgenize darbe alacak sporlar yapıyorsanız (futbol, basketbol, tekvando, kick box, boks, güres gibi) bu aktivitelere 45 gün sonra başlamalısınız.
Saç ekimi sonrası hemen tatile çıkılabilir ama 2 hafta havuz deniz yasak. Güneşe maruz kalmada, abartı söz konusu değilse (gün içinde 11-4 arası dik güneşte uzun süre güneşlenmek gibi ) tatile hemen çıkmanızda sakınca yok .

CategoryGenel

© 2022 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme     Çerez Politikası

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71