Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

Tabii ki saç ekiminden sonra her kişi aynı sonucu alamayabilir. Saç ekimi yaptırdığınız klinik ya da kuruluş her ne kadar tecrübeli/kaliteli olsa da saç ekimi

sonrasında alınacak sonuç, kişinin açıklığına, yara iyileşme kapasitesine, kronik hastalık olup olmamasına, sigara içimine ve saç tipine (sıklığı, saç teli kalınlığı ve şekline) göre değişir.

Ekim sonucunun optimal olması için yapacağınız en önemli şey, ekim alanını gelebilecek darbelerden 15 gün kadar korumak ve saç köklerinizin zarar görmesine engel olmak. Ekimden 2 gün önce alkol alımını; 1 hafta önce sigara kullanmayı kesmek gerek. Sigara en az 1 hafta içilmemeli. Operasyon sonrasında, bölgenin daha çabuk kanlanması ve böylece saç köklerinin daha iyi tutması, ekilen greftlerin ve saç köklerinin en az kayıpla çıkması için saçlarınıza ekim sırasında PRP tedavisi de uygulanabilir.

Saç ekimi sonuçları bu saydığımız unsurlar nedeniyle kişiden kişiye değiştiği gibi, saç ekimi yapan kişiye göre de değişir. Saç ekiminizi yapacak olan doktor alanında en iyi olan plastik cerrah olmalıdır. Böylelikle daha iyi, doğal ve sağlıklı bir sonuç alabilirsiniz.

CategoryGenel

© 2022 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme     Çerez Politikası

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71