Merhaba,

Siz de “ACABA NEREDE SAÇ EKTİRSEM?” diyenlerdensiniz ve kafanız biraz karışık, bunu biliyorum ve size yardımcı olmak istiyorum. 

Bu konuda size püf noktaları vereceğim.

Konsültasyon formunu doldurursanız, ücretsiz olarak saç kaybınızı inceleyecek, kaç greft gerekli, kaç seansta açıklığınız kapanır ve saç ekim ücretiniz ne kadardır size bildireceğim.

Ama ilk önce biraz kendimi tanıtmama izin verin:

1994 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. 2002 yılından beri plastik cerrahi uzmanı olarak çalışıyor ve 2003 den beri saç ekimi operasyonlarını yapıyorum.

Saç ekimi konusuna yoğunlaşmamın en önemli sebebi erkeklerde saç kaybının yarattığı psikolojik ve fiziksel travmayı yakından görmem oldu. Erkek için güç, yakışıklılık ve gençlik sembolü olan saçın erken kaybı, özgüven yitimine yol açıyor ve bu konuda özellikle genç yaştaki arkadaşlar tedaviler konusunda çok istismar ediliyor.

Biliyorum kararınızı etkileyebilecek en önemli konu operasyon ücretleri. Fakat şunu biliniz ki saç ekimi fiyatları tüm dünya genelinde, operasyonu kime (gerçek doktora mı yoksa teknisyene mi) yaptırdığınıza bağlı olarak; saç ekimi operasyonuna giren cerrahın tecrübesine ve operasyonu nerede, hangi ülkede, ülkenin hangi bölge ve şehrinde yaptırdığınıza göre değişmektedir.
Saç ekiminde “kalite” ve “güven” kavramları için bir fiyat biçileceğini sanmıyorum. Üyelerini seçerken kabiliyet, etik değerlere bağlılık, tecrübe ve yetkinliklerini detaylı olarak kontrol eden ISHRS (Uluslararası Saç Restorasyon Cerrahisi Derneği) üyesi bir doktorla saç ekimini yaptırmanız çok önemli.

Ben de ISHRS (Uluslararası Saç Restorasyon Cerrahisi Derneği) üyesi bir plastik cerrahım ve günde 1 operasyon yapıyorum. Bazı “merkezler” gibi günde 15-40 operasyon yap(a)mam.

Saç ekimi öncesi bir doktor sizinle görüşebilir, operasyondan önce elinizi sıkabilir ama operasyona girmeyebilir! Tüm operasyonu bu doktor adı altında teknisyenler yapabilir. Ben greft alımı, lokal anestezi ve planlamayı bizzat yapıyorum. Operasyon öncesi ve sonrası tüm servis ve hizmetleri direkt benimle görüşerek alırsınız ve bir sıkıntı olduğunda mutlak çözerim.

Şu an dolduracağınız konsültasyon formunu da direkt ben cevaplayacağım.

Sevgiler.

Konsültasyon formu