Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

Sağlıklı, bakımlı ve güzel saçlara sahip olmak kadın olsun, erkek olsun her insanın dış görünüşe verdiği önemden dolayı en önemli öncelikleri arasında yer almaktadır. Mümkün olduğu kadar stresten uzak durmak, sigara ve alkol kullanımını azaltmak, beslenme düzenimize dikkat etmek ve protein ağırlıklı bir beslenme düzenine geçmek, ihtiyacımız olan vitaminleri almak ( özellikle folik asit ve B12 vitaminlerinin vücudumuzda eksik olmamasına dikkat etmek ) saç sağlığımız açısından çok önemlidir.

Saç sağlığımızı korumak için özellikle dengeli ve düzenli bir beslenme düzenine sahip olmamız gerekmektedir. Her ne kadar piyasada satılan pahalı şampuan ve saç bakım ürünlerini kullansak da bunların sağlıklı saçlara sahip olmamızda sanıldığı kadar da büyük bir etkisi yoktur. Çünkü saç köklerimiz kan yolu ile beslenir. Bundan da anlaşılacağı üzere yediklerimiz ile beslenir aslında saçlarımız. Kısaca sağlıklı saçlara sahip olabilmek için yeterli ve dengeli beslenmek, ihtiyacımız olan besinleri ve vitaminleri alabilmek oldukça önemlidir.

Bu yüzden de zayıflamak için yapılan ağır ve şok diyetler, bilinçsizce yapılan hızlı zayıflama cabaları yüzünden saçlarımız ihtiyacı olan besinleri alamaz ve yeterli derecede beslenemez. Yaptığımız ağır diyetler sonrasında vücudumuzda demir eksikliği anemisi yani kansızlık meydana gelebilir zaten eksik alınan vitamin ve mineral ihtiyacının yanında bir de ortaya çıkan anemi çok ciddi saç kayıplarına ve ani ve hızlı bir şekilde ortaya çıkan saç dökülmelerine sebep olabilmektedir.

Bundan da anlaşılacağı üzere eğer diyet yapmak istiyorsak kesinlikle bunu doktor kontrolü altında yapmalıyız, doktorumuzun isteyeceği tetkik ve gerekli gördüğü kan tahlillerinden sonra bize özel verdiği diyete göre hareket etmemiz gerekmektedir. Böylelikle yanlış diyetlerin yol açacağı ağır saç kayıp riskini de ortadan kaldırmış oluruz. Bu şekilde meydana çıkan ani ve hızlı saç kayıpları yeniden geri kazanılabilir fakat bunun son derece sabır gerektiren ve oldukça zahmetli bir süreç içerinde gerçekleşeceğini de unutmamamız gerekir.

CategoryGenel

© 2022 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme     Çerez Politikası

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71