Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

Saç problemi günümüzde özellikle en fazla erkeklerin yaşadığı bir problem haline gelmiştir. Her erkek için saç dökülmesi büyük bir sorun haline gelmiştir. Saç dökülmeleri insanlarda fiziksel bir bozukluğun yanı sıra ruhsal anlamda da çeşitli sorunlar yaratmıştır. Bu bakımdan günümüzde saç tedavileri için birçok farklı yöntem geliştirilmiştir. Bu yöntemler ile birlikte saç problemlerine belli çözümler getirilmiştir. Elbette ki genetik olarak belli bir yaştan sonra erkeklerde saç dökülmesinin önüne geçilememektedir. Elbette ki bu durum engellenemez, ancak yeni çıkan yöntemler ile birlikte yeni saç ekimi mümkün hale gelmiştir.

Özellikle günümüzde teknolojinin çok ileri bir düzeye çıkmasıyla birlikte tıp alanında yeni tedavi yöntemleri ortaya çıkmıştır. Özellikle lazer tedavisi dediğimiz yöntem birçok problemin tedavisinde kullanılır duruma gelmiştir. Saç tedavilerinde lazer kullanılır mı diye baktığımız zaman, artık saç problemlerinde de lazerin kullanıldığını görmekteyiz. Bu yöntem özellikle saç tedavilerinde yavaş yavaş yaygınlaşır duruma gelmiştir. Saç dökülme problemlerine yeni bir tedavi geliştirilmek amacıyla saç lazeri denilen yöntem geliştirilmiştir. Özellikle incelen ve dökülmeye başlamış saçlar için lazer uygulaması yapılmaktadır. Saç lazerindeki amaç, lazer ile saç köklerine etki ederek kan dolaşımını arttırmak ve kökleri tedavi etmektir.

Diğer uygulanan tedavi yöntemlerinden en büyük farkı ise herhangi bir ağrı oluşturmamasıdır. Saç ekimi yöntemlerinde kısmen de olsa belli bir ağrı ve yanma hissi duyulabilirken, lazer yönteminde herhangi bir şekilde ağrı duyulmamaktadır. Bu uygulama sayesinde zayıflayan saç kökleri güçlenerek daha canlı bir görünüme kavuşur. Saç dökülmesi gözle görülür bir oranda durdurularak, saçlarınıza istediğiniz görüntü çok kısa bir sürede verilir. Yaklaşık 20 dakika süren seanslar ile birlikte saç lazeri uygulaması gerçekleşmektedir. Kişilerin yapısına bağlı olarak 2 veya 3 seans sürebilir. Tam olarak bir sonuç elde edilebilmesi için yaklaşık olarak 2-3 ay kadar bir süre yeterli olmaktadır. Bu yöntem saç dökülmesi yaşayan hastalara uygulanabileceği gibi, saç ekimi düşünen kişiler için de bir alternatif oluşturmaktadır. Ayrıca saç lazeri uygulaması sayesinde kafa derisindeki kan akım miktarı %55 miktarında artış gösterir.

CategoryGenel

© 2020 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71