Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

Sağlıksız saç görüntüsü hem erkeklerde hem de kadınlarda çok sık yaşanan problemlerdir. Sağlıklı saçlar için genetik sorunlar dışında saç bakımı çok önemli bir rol oynamaktadır. Sağlıklı ve düzenli yaşamayan insanlar sadece beden sağlığı değil saç sağlığı problemlerini de sıkça yaşamaktadır. Yanlış beslenmeden dolayı saçlar matlaşır, yıpranır, erken beyazlar ve saç dipleri hassaslaşır. Ancak bu beslenme düzene sokularak, gerekli vitaminleri alarak bu problemlerin önüne geçilebilir. Saçlar için önemli vitaminlerin alınması gerekir.

Saçlar için en önemli 5 vitamin nedir gelin birlikte inceleyelim.

1. E VİTAMİNİ: Bu vitamin saç görüntüsünü etkileyen en önemli vitaminlerden biridir. Çünkü Yeni saç hücreleri üretimine ve onarılmasına yardımcı olduğu gibi saç uzamasına da katkısı bir gerçektir. Bu vitamini bulabileceğiniz gıdalar; Kuru Kayısı, Kekik, Badem, Yeşil Zeytin, Fındık, Fıstık, Ayçiçek yağı, Ay çekirdeği ve domatestir.

2. BİYOTİN: Bu vitamin saç gelişimi için en önemli olan vitamindir. Keratin ürettiği için saç dökülme ve beyazlaşmasına karşı savaşır. Biyotin eksikliği olan kişilerde saç derisi dökülmelerine rastlanır. Bu vitamini bulabileceğiniz gıdalarsa; Ekmek Mayası, ay çekirdeği, Badem, Çiğ yumurta sarısı, Karaciğer ve yeşil sebzelerdir.

3. FOLİK ASİT(vitamin B9):Bu vitamin deri hücresi üretiminden dolayı hem vücut fonksiyonları hem de saç sağlığı için en önemli vitaminlerden biridir. Folik asit bulunan yiyeceklerse şöyle: Mısır, Narenciye, Mercimek, Yeşil Yapraklı Sebzeler, Kuşkonmaz, Barbunya, Brokoli, Ay çekirdeği, Yumurta ve et. dir.

4. A vitamini vitamini saç dökülme problemlerine karşı savaşan en önemli koruyucu vitaminlerden biridir. Saça parlaklık verdiği ve dokusunu koruduğu bilinir. Serum üretimine yardımcı olur. A vitamini bulunan gıdalar; Brokoli, Maydanoz, Karaciğer, Patates, Nane, Greyfurt, Pırasa, Domates, Balkabağı, Karalahana vb. gibidir.

5. B12 VİTAMİNİ: B12 vitamini DNA oluşumunda etken bir vitamindir. Vücuda gerekli olan oksijeni üreten kırmızı kan hücrelerinin oluşumunda önemli katkısı vardır. Bu yüzden Erken beyazlama ve saç dökülmelerine karşı en önemli vitaminlerden biridir.
B12 vitamini içeren gıdalara bakacak olursak: Midye, ahtapot, Deniz ürünleri, et, yumurta, tam yağlı yoğurt, tam yağlı süt, peynir, tavuk, maya ve sakatattır.

Değerli okuyucular vitaminlerin eksikliğinin doğurduğu problemler kadar yanlış kullanılan vitaminlerinde saç ve vücut sağlığınıza zararları olduğunu unutmayın. Yapmanız gereken şey gerekli testlerinizin uzmanlar tarafından yapılarak onların size verdiği program ve dozlarla gerektiğinde ilaç takviyeleriyle vitamin alınmalıdır. Sağlıklı olmak isterken sahip olduğunuzu da kaybetmeyin. Sağlıklı saç ve yaşam için sağlıklı beslenin.

Saç Dökülmesi Hangi Vitamin eksikliğinden kaynaklanır sorusu hakkında ayrıntılı bilgi için sizlere önereceğimiz çok değerli ve kaliteli bir web sayfası var. https://trixowell.com/sac-dokulmesi-hangi-vitamin-eksikliginden-olur/

CategoryGenel

© 2022 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme     Çerez Politikası

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71