Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

Şehir hayatı hem ruhumuzu hem de bedeni yıpratmakta. Günün neredeyse 24 saati dışarıda kalan saçlarımız da şehir hayatından fazlasıyla etkileniyor, sadece kirlenmekle kalmıyor aynı zamanda yıpranıyor. Onları canlı, sağlıklı ve genç tutabilmek için kullandığımız serum ve şampuanlar çok önemli. Saçımıza uygun kozmetikleri ve şampuanları tercih etmeliyiz. Yağlı ve kuru saçlar için taranabilirliği ve temizleme kapasitesi açısından farklı ürünler bulunmakta. Saç tipinize uygun ürün seçmemeniz, saçlı deride ve saçlarınızda problem yaşamanıza neden olabilir.
Uygun ürünü seçtikten sonra saçlar nasıl yıkanmalı ?
Saçlarınızı çok sık yıkamaktan kaçının. Her gün değil, haftada 2-3 defa yıkanması saçınızın sağlıklı ve bakımlı olması için yeterlidir. Saçı çok sık yıkamak, saçın nem dengesini kaybetmesine, saçın kuruyup yıpranmasına neden olabilir. Özellikle kış aylarında saçlar daha uzun aralıklarla yıkanmalı; yağlı saçlar için 2-3 günde bir, kuru saçlar için ise 4-5 günde bir yıkanmaları yeterli olacaktır.

Saçınızı nemlendirmeniz saç sağlığı için çok önemli; saçlarınızın elektriklenmiş, havaya dikilmiş ve sağlıksız tel tel görüntüsü, saçınızın kurumasından kaynaklanır. Özellikle kışın soğuk ve kuru havalarda saçların nemi azalabilir, kullandığımız ürünler saçımızı yeterince nemlendirmelidir.
Banyo yaparken çok fazla şampuan kullanmayın; bu aslında iyi değil. Saçı temizlemek amacıyla kullanılacak olan miktarı artırmak, saçlarınızı daha temiz ve daha bakımlı yapmadığı gibi deride alerjik reaksiyonlara davetiye çıkaracaktır. Yıkadıktan sonra saçlarımızı iyice durulamalıyız aksi halde kepek oluşumuna, ciltte kaşıntı, allerji ve irritasyona neden olabiliriz.
Saçlarımızı yıkadığımız suyun sıcaklığı ne olmalı ?
Saçlar ne sıcak ne de soğuk su ile yıkanmamalı, saç mutlaka ılık suyla yıkanmalıdır. Şampuanın çok köpürmesi iyi olduğunu göstermez. Aksine satın aldığımız şampuan az köpüren bir ürün ise daha sağlıklıdır diyebiliriz. Şampuanın çok köpürmesi için kullanılan SLS ve benzeri kimyasal maddeler sağlığımızı bozabilir. Bu arada şunu da belirteyim ki saç ne kadar kirliyse şampuan o kadar az köpürür. Ayrıca suyun sertlik derecesi de şampuanın köpürmesini etkiler.
sevgiler

CategoryGenel

© 2022 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme     Çerez Politikası

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71