Sakal yapısı cılız olan ya da sakalı hiç olamayan erkeklerde sakalın restore edilmesi için saç kökleri FUE tekniği ile alınarak kullanılabilir.Yani  saçkılları  sakal bölgesine transfer edilir. Operasyon sırasında veya sonrasında ağrı ve morarma oluşmaz; fakat suratta hafif şişlik olabilir. Ekim yapılan sakalın ve yüzün ilk yıkaması operasyondan 2 gün sonra gerçekleştirilir.

Operasyondan sonra sakal ekimi yapılan bölgede, yani yanaklarda, greftlerin etrafında minik kabuklanmalar oluşacak. Bu kabuklanmalar günlük yıkamalarla yavaş yavaş yaklaşık 10 günlük  bir süre içinde dökülecek ve ekim alanınız temizlenmiş olacak. Yani 10 günlük bir izin dönemi, sizin tekrar işinize dönmeniz için gerekli zamanı sağlayacaktır.

Sakal ekimi sonrası ekim yapılan sakallarınız ilk 1 ay içinde bir kısmı dökülebilir; bunların tekrar çıkması 3-4 ayı alır. Ama nihai sonucunun ancak 1 yıl içinde alınabileceğini bilmelisiniz. Sakal ekiminde en önemli prensip, ekimin doğal ve başkaları tarafından bakıldığında asla anlaşılmayacak bir sonuç almaktır. Bu yüzden kişinin kendi sakal sıklığına uygun bir ekim planlanmalı, çok  sık ya da olması gerektiğinden daha seyrek bir ekim yapılmamalıdır. Sakal ekilen yanakta kesinlikle  iz kalmayacaktır. Ekim sonrasında çıkan sakallar var olan sakallarla tam bir uyum içinde olacak ve farklı bölgelerde farklı sakal sıklıkları yani değişen yoğunluklu bölgeler oluşturmamalıdır. Ekilen sakalların, saç ekiminden farklı olarak yaklaşık olarak %85 -90 ı çıkar.

Tüm sakal, bıyık ve dudak altı bölgesi oluşturulacak, tamamen köse bir erkekte alınması gereken saç folikülleri için yaklaşık  3500-4000 grefte ihtiyaç duyulabilir.