Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

Güzellik operasyonlarının hasta güvenliğini mercek altına alan, Rhode Island üniversitesi tarafından yapılan ve Annals of Internal Medicine dergisinde kasımda yayımlanan bir araştırmanın sonuçları, uzun zaman ölçeğinde, meme büyütmede kullanılan silikon implantların herhangibir sağlık sorununa yol açmadığını gösterdi.

Amerikada 1960 larda kullanılmaya başlanan silikon protezlerin kullanımı , 1992 yılında bir moratoryum yayınlanarak askıya alındı ve meme kanseri, romatoid artrit, fibromyalji gibi sağlık riskleri açısından sorgulandı. Amerika Birleşik Devletleri‘nde silikon protezler 2006’da tekrar marketlere çıkarılarak kullanıma sunuldu.

Bu konuda yapılan son araştırmada Kuzey Amerika, Avrupa ve Avustralya’da, 1963-2003 yılları arasında meme büyütme operasyonu için bıçak altına yatan ve silikon meme protezi kullanılan tam 5000 kadın incelendi. Fakat bu araştırmada kadınların alkol ve sigara tüketimleri, kanser riskleri olarak ayrıca değerlendirmeye tabii tutulmamış. Bir sonraki planlanan çalışmada operasyona giren kadınların silikon protez takıldıktan, çıkarılmasına kadar geçen süre içinde, tüm sağlık durumlarını ve değişkenleri rapor etmeleri kararlaştırılmış. Böylece silikon meme protezlerin 5,10,15 yıllık süreler içinde vücutta nasıl etkiler gösterdikleri daha detaylı olarak ortaya koyulabilecek .

CategoryGenel

© 2022 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme     Çerez Politikası

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71