Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

Saç dökülmesi özellikle erkeklerin karşılaştığı en büyük sorunların başında gelir. Bu sorun birçok etkene bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Saç dökülmesi sorunu genetik yapıya bağlı olarak ortaya çıkabileceği gibi, kişilerden kaynaklanan sorunlarla da ortaya çıkabilir. İnsanlara bağlı olarak ortaya çıkan nedenlerin başında dengesiz beslenmeye bağlı olarak ortaya çıkan vitamin ve mineral eksikliğidir.

Vücudumuzun diğer bölümleri gibi saçlarımızın da çeşitli vitamin ve minerallere ihtiyacı vardır. Vitamin kullanımı saçlarınızın dökülmesini önler mi diye baktığımız zaman, alacağımız cevap saç dökülmesi ile ilgili çok önemli bir durumu göz önüne serer. Vücudumuzdaki diğer bölümler gibi saç köklerimiz de çeşitli vitamin ve mineralleri almak zorundadır. Aksi durumda saç köklerimiz zayıflayarak dökülmelere yol açar. Bu durum günümüzdeki saç dökülmelerinin önemli bir çoğunluğunu kapsar. Günümüzde özellikle yetersiz ve dengesiz beslenme durumlarının çok fazla artış gösterdiği bilinmektedir. Sağlıksız beslenme ile birlikte vitamin, mineral ve protein içeren besinlerin tüketilmemesi saç dökülmesine sebep olur. Saç köklerimizin güçlü kalabilmesi için protein ve vitaminlere büyük bir ihtiyaç vardır. Bu bakımdan her insanın saç dökülme problemi yaşamaması için beslenmesine çok dikkat etmesi gerekir. Biotin, Omega-3, Çinko, Demir, D vitamini özellikle saçlar için çok gerekli olan vitaminlerin başında gelmektedir. Bu vitaminlerinin hepsinin saç için çok büyük önemi vardır ve bunların alınması saç dökülmesinin önüne geçer. Baktığımız zaman bir Omega-3 saçlarımıza parlaklık kazandırmada çok önemli bir vitamindir. Yine vücut için çok önemli olan bir diğer besin olan çinko saç yapısı için çok önemlidir. Demir eksikliği de saç dökülmelerinin en büyük nedenlerinden birisidir. Özellikle kırmızı et tüketimi demir eksikliği açısından çok önemlidir.

Tüm bu vitamin, mineral ve proteinlerin saç yapısı ile çok yakından bir ilişkisi bulunmaktadır. Düzenli beslenme ile birlikte bu ürünlerin dengeli kullanımı saç dökülmelerinin önüne geçer. Saç dökülmesi ile karşı karşıya kalan kişilerde özellikle uzmanlar tarafından bu vitamin eksikliklerinden bahsedilir. Çeşitli vitaminler verilerek, saç yapısı tekrardan güçlendirilir. Bu nedenle hangi yaşta olursak olalım beslenmemize çok dikkat etmemiz gerekir.

CategoryGenel

© 2022 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme     Çerez Politikası

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71