Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

Saç dökülmesi ve kellik problemi günümüzde birçok erkeğin sorunu. Saç dökülmesi sadece ileri yaşlardaki insanlarda yaşlanmaya bağlı olarak değil, genetik nedenle ya da herhangi bir rahatsızlığa bağlı olarak genç yaştaki insanlarda da görülebilir. Saç kayıplarının altın standart tedavisi ise saç ekimi operasyonlarıdır.
İnsanların saç ekimi yaptırmadan önce en çok sorduğu ve merak ettiği sorulardan bir tanesi de “vücut kıllarından saç ekimi yapılabilir mi? “ sorusudur. Evet, gerekli olursa her insanın kendi kıl kökü hücresinden istenilen herhangi bir bölgeye kıl kökü nakli ile ekim yapılabilmektedir.

Özellikle Norwood 5-7 gibi saç kaybı fazla olan vakalarda, ense kısmındaki saç köklerinin sayısı tüm açık alanı kapatmak için yeterli olamayabilir. Bu durumda ilk seansta kişinin ense ve kulak üzerinden alınan saç kökleriyle saç ekimi yapılarak ön saç çizgisi oluşturulur. Hemen ertesi günlerde yapılabilecek ikinci ve üçüncü saç ekimi seanslarında özellikle sakal ve göğüs bölgesi eğer yeterince sık ve elverişliyse sakal, göğüs kılları, genital bölge gibi vücut kılları, FUE tekniği ile tek tek alınarak ve kıl kökü transferi yapılabilir. Genel olarak sakaldan yaklaşık 1000-2000 greft arasında ve göğüs bölgesinden de yaklaşık 800- 1500 greft civarında foliküler ünite çıkarmak veya bu rakamların üzerine çıkmak mümkün. Sakal ve göğüs bölgesi kıl yoğunluğu, sıklığı ve kıl çıkış yönleri bu sayıyı belirleyen en önemli parametreler.Body FUE ya da vücuttan kıl nakli dediğimiz bu operasyonları art arda, farklı günlerde yapmak durumundayız çünkü hastaya günlük verilecek olan lokal anestezik madde miktarında üst limiti aşmamamız gerek. Aksi halde hastada tehlikeli lokal anestezik komplikasyonları görülebilir. Sakaldan alınan saç kökleri yüzde hemen hiç iz bırakmaz ama göğüs bölgesinde az da olsa iz kalabiliyor.

CategoryGenel

© 2022 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme     Çerez Politikası

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71