Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

Yüz şeklini revize ederken ve gençleştirirken, sadece yağların repozisyonu yeterli olamayabiliyor ve zaman içinde yüzümüzde azalan yağ dokusunu, ek yağ doku aşısı  ile desteklemek gerekebiliyor.
Artık Amerika’da yüz germe işlemlerinde plastik cerrahların yaklaşık %85’i hastalardan elde edilen yağ enjeksiyonlarını kullanmakta. Son 10 yılda plastik cerrahların yaklaşık %70‘i yüze yağ enjeksiyonu kullanmaya başladı.
Yağ genellikle karın bölgesindeki fazlalıklardan alınmakta. Tek seferde genellikle 11-25 cc kadar, yani birkaç çay kaşığı kadar yağ enjeksiyonu yapılıyor. Yağ genellikle göz altlarındaki elmacık kemikleri üzerine hacmi artırmak için; burun alt kenarlarıyla ağız köşeleri arasında uzanan ve “nazolabial oluk” dediğimiz derin kıvrımı azaltmak için deri altına, derin katmanda veriliyor. Enjekte edilen yağların bir kısmı erise de geri kalan yağ eksilmiyor ve bize hacim sağlıyor. Gerekirse 4-6 ay sonra tekrar minik miktarlarda yağ verilerek bir “touch-up” cerrahisi ile küçük düzeltmeler yapılabilir. Hasta ve cerrah memnuniyeti bu operasyonlarda genellikle yüksek .

CategoryGenel

© 2020 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71