Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

Yaz Geldi, Bikinilerinizi Giymek İçin Boş Yere Para Ve Zaman Harcamayın.

Türk halkının genel beslenme alışkanlıkları, yemek saatlerinin çalışan kadın ve erkekte kısıtlı olması, bazı öğünlerde fazlaca yemek yeme, öğünlerde abur cubur atıştırmalar, günde sadece iki öğün yenen ağır yemekler, spora vakit ayıramama…. Listeyi böyle uzatabiliriz ama sebep ne olursa olsun Türk halkının ve özellikle kadınlarımızın yaz ayları yaklaşırken tatlı bir kilo verme telaşına kapılmalarına sebep olan fazlalık kilolar her zaman başımızın derdi. Sağlık sektöründe de kilo ver(dir)me savaşları her yıl olduğu gibi bu yıl da yaz aylarına doğru hız kazandı çünkü pasta büyük ve çok tatlı. Her gün gazete ilanlarından televizyon satış kanallarına,internet reklamlarından eczane vitrinlerine kadar her yerde ve gözümüze sokulurcasına zayıflama yöntem, ilaç ve gereçleri satılıyor ya da tanıtılıyor.Bu karmaşa ve kakafoni  içinde insanlar gerçekten neye güveneceklerini  bilemez oldular ve şaşkınlık içindeler.”Bu haplardan kullanırsanız haftada 10 kilo verirsiniz”, ” şu karışımdan alırsanız yağlarınız eriyecek ve hollywood yıldızları gibi olacaksınız” ya da “bu alete girin ve 10 seansta yağlarınızı eritelim” gibi saçma sapan ve insanların sadece paralarını almak için kurgulanmış birer sektör tuzağından ileri gitmeyen bu umut tacirlerinin ürünleri sadece cüzdanınızı  inceltir, belinizi değil. Bilmem kaç seans ozon terapisi, oksijen terapisi,mezoterapi,  karbondioksit terapisi, radyo frekans tedavisi ya da yağları parçalayan son teknoloji ürünlerle vücudu incecik olmuş selülitlerden kurtulmuş bir bayan hastam hiç olmadı.

Bikini Sezonu Telaşı

Bu tür bilimsellikten uzak ürün ve yöntemlerin hiçbir işe yaramadığı kesindir (tabii ürünle birlikte diyet yada yürüyüş egzersizleri yapmıyorsanız!).Biz plastik cerrahlar için bilimsellik ve kullandığınız cerrahi yöntemin kalıcı ve kesin sonuç vermesi önemlidir. Bu yüzden ben hastalarıma aylar süren ve sonuçta paradan başka hiçbirşey kaybetmedikleri zayıflama seansları, enjeksiyonları yada kürleri yerine birkaç saatte sonucu kesin ve kalıcı olarak gözleriyle gördükleri ve çevrelerinin de hemen hissettiği karın germe operasyonlarını öneriyorum.

Beliniz anında inceliyor.

Birkaç saat içinde genel anestezi altında geçirdiğiniz bir operasyon sonrasında aynı akşam yürüyüp ertesi gün evinize gidebiliyorsunuz. Hafif egzersizlere 2 hafta sonra ve ağır egzersize 6 hafta sonra başlayabiliyorsunuz. Hepsinden önemlisi bu operasyonla karın duvarı tamiri ve sıkılaştırılması da yapılarak hem olası fıtıklaşmalar önleniyor hem de bel çevreniz 4-5 cm azalabiliyor. Operasyon öncesinde sarkmış ve çatlaklarla dolu bir karın derisi ile muayenehaneme gelen hastalarımız, operasyon sonrasında düz ve gergin bir karınla evlerine dönmekte. Karın içi hacmi azaltıcı bu işlemle az bir yemek yediğinizde doygunluk hissediyor ve asla fazla yemek yiyemiyorsunuz. Yani diyetinize de yardımcı bir cerrahi prosedür diyebiliriz.

Aman dikkat

Hanımlar sizleri otla çöple,  ne idüğü belirsiz teknoloji ucubesi cihaz ve yöntemlerle zayıflatmaya çalışan ve boş vaatlerle kandırmaya çalışan bir sektör var. Unutmayın ki sağlıklı zayıflamanın ve bunu korumanın iki yolu var: Metabolizma hızınızdan ve ihtiyacınızdan fazla yediğiniz ve tükettiğiniz ve size yağ birikimi olarak dönen yemek alışkanlıklarınızı hemen gözden geçirin ve kendinizle savaşmadan makul bir şekilde yaşamınızın öğünsel döngüsünü tekrar düzenleyin. Sporu ivedilikle ve haz alarak yaşamınıza sokun. Bunu yaparken sporu bir hobi ya da ” bugün olmasa da olur” mantığı ile değil yaşamınızda bir yapılası ödev ve bedeninize karşı bir görev olarak görün. Sağlık ve esenlikle kalın.

 Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı  Operatör Doktor İlhan Serdaroğlu.
Mayıs 2010

CategoryGenel

© 2022 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme     Çerez Politikası

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71