Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

Baharın bitmesiyle havaların daha da ısınmaya başlaması sonucu bayanların aklına ilk gelen ilk sorulardan biri yaz aylarında saçlara bakım nasıl olmalı? Yaz mevsimine girilmesiyle beraber saçların sağlıklı kalmasını önleyen en önemli faktör güneş ışınları. Yaz aylarında vazgeçilmemiz olmasına rağmen saçımızın pek tercih edeceği bir durum gibi durmayan deniz ve havuz bir diğer saçı yıpratan unsurlar. Deniz ve havuz suyu bir de buna güneş ışınlarını ekleyince saçlarda parlaklık azalmasına, kırıklara ve kuruluğa sebep oluyorlar. Deniz suyunda bulunan tuz, havuz suyunda bulunan klor bu etkileri çoğaltıyor.

Bu hoş olmayan durumun etkilerinden kurtulmanın yanı sıra oluşmalarını engellemiş için deniz ve havuza girerken saçlara bone kullanmak etkili bir yöntem. Bone sayesinde saçlar sudan ve güneş ışınlarından etkilenmeyeceği için de yıpranma bone kullanmadan girmeye göre daha az olacaktır. Yaz aylarında en çok boyalı saçlar bu durumdan etkileniyor. Güneşin zararlı ışınlarının etkisi azaltmak için denizden veya havuzdan her çıktıktan sonra saçları muhakkak duru suyla durulanmalı ve bu durumlar için üretilmiş özel koruyucu şampuanlar saça uygulanmalıdır.

Bu uygulama yapılmazsa özellikle boyalı saçlarda düzensiz bir renk açılması da yaşanabilir. İmkân buldukça deniz, havuz suyu ve güneş ışınlarına maruz kalmış saçları yıkadıktan sonra nemlendirici ve bakım yapan saç maskeleri kullanılmalıdır. Besleyici maskeler bu konuda size yardım sağlayacaktır. Saç maskesi seçerken özellikle yaz aylarında kuruluktan bakımsızlık halinde olan saçlara protein içerikli saç maskeleri uygulanmalıdır. Protein saç diplerini besleyerek kuruluğu azaltacaktır. Saçlar kurumaya diplerden başlar ve uçlara doğru gider. Bu yüzden maskeleri uygularken saç diplerine masaj yaparak uygulamak en doğru yöntemdir.

Dıştan yapılacak bu uygulamaların yanında içten olarak beslenme de çok önemlidir. Saçlar A,B,C vitaminlerine iyot ve demire ihtiyaç duyarlar. Dengeli beslenme şekli tüm vücudu olduğu gibi saçları da sağlıklı bir hale sokacaktır. Günlük içilen su miktarı da önem taşımaktadır. Özellikle yaz aylarında ihtiyaç duyulan su miktarı artmaktadır. Vücuda alınan ihtiyaçtan daha az miktarda olan bu saçları olması gerekenden daha mat ve güçsüz yapacaktır.

CategoryGenel

© 2020 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71