Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

Yenidoğan Bebeklerde Kulak Şekil Bozukluklarını Düzelten Aparat Amerika’da Kullanımda

2 hafta gibi çok kısa bir süre içinde bebeklerdeki doğuştan meydana gelen kulak eğriliklerini düzelten yeni bir aparat geliştirildi. Yeni doğan bebeklerinin yaklaşık olarak %15-20 kadarında  kulak çevresinde  daralma, kepçe kulak, kulak kıvrımında azlık /düzleşme ya da çıkıntılı kulak problemleri görülebilmekte… Bunların yaklaşık %30’u kendiliğinden düzelebilmekte. Fakat hangi deformitede kendi kendine düzelme olacağını kestirmek mümkün değil.

Bebekler kanlarında yüksek oranda annelerinden aldıkları estrojen hormonuyla doğarlar ve bu seviye 3. gün tepe noktasına ulaşır. Yüksek miktarlardaki estrojen,  kulak kıkırdağında yumuşamaya neden olur ve bu erken dönemde kulağa istenilen şekli verilebilmesinin yolunu açar. Yüzyıllar boyunca bebeklerde kulak şekillendirme bilinen bir yöntem olsa da kulak şekil bozukluğunu düzeltmede az etkili ve ya etkisiz kalmaktaydı. 5 yıl önce Amerika’da çıkarılan “earwell” isimli aparat, kulağı adeta bir beşiğe yatırır gibi şekle sokuyor ve kulak kundaklanmış gibi sabit kalıyor. Böylece ebeveynlere ek bir zorluk yüklemeden kulak şekillenmekte. Devamlı suretle 7/24 kulağa uygulana basınç ve şekillendirici güç sayesinde hayatın ilk haftalarında kulak şekilleniyor. 6. haftada bebekte estrojen seviyesi gerileyip kulak kıkırdakları sertleşince, bu tür kullanılan sabit şekillendiricilerle sonuç alınabilmesi daha zor.
Kullanılan bu kulak şekillendiricisi ağrı yapmıyor, duyma kabiliyetini etkilemiyor, meme emzirmeyi de zorlaştırmıyor. Sadece kulağa yapıştırıldığı için aparatın ıslatılmaması önemli .

CategoryGenel

© 2020 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71