Open/Close Menu Saç Ekimi, İstanbul, Saç Ekim Merkezi, Saç Ektirme

Saç ekimi, saç kaybı sorunu yaşayan birçok kişi için umut verici bir çözüm sunar. Saçlarınızın güzelliğini, doğallığını ve özgüveninizi geri kazanmak istiyorsanız, 2023 yılı süresince uyguladığımız saç ekimi fiyatları hakkında bilgi sahibi olun. Bu yazımızda, 2023 yılı süresince uygulamakta olduğumuz saç ekimi fiyatları ve kök  hücre  ile  yapılan saç ekimi fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşacak ve aynı zamanda FUE yöntemi ile saç ekimi gibi önemli detayları keşfedeceksiniz. Doğal saçlarınıza kavuşma yolculuğunuz için okumaya devam edin.

Saç Ekiminde FUE Yöntemi

Saç ekimi, saç dökülmesi veya seyreklik sorunu yaşayan bireyler için kesin bir çözüm olabilir mi? Bu sorunun cevabı karmaşık olabilir çünkü her bireyin saç dökülme nedeni farklıdır. Ancak FUE (Follicular  Unit  Extraction ya da Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yöntemi, saç ekiminde en yaygın olarak kullanılan ve en etkili çözümü sunan tekniktir. FUE yöntemi, saç köklerinin tek tek alınarak gerekli  bölgeye naklini sağlayan ve saçın doğal görünümünü geri kazandıran bir  saç  ekimi tekniği.

Saç ekimi sonuçları kişiden kişiye değişebilir, ancak FUE yöntemi, genellikle kalıcı ve doğal sonuçlar sunar.

2023 Yılı Saç Ekim Fiyatları
 1400-2200 greftin yeterli olabileceği, kellik ölçeği/skalasında grade 1-3 Norwood saç kaybı olan vakalar. 30.000-45.000 TL

Donör bölgenin verimliliği/ sıklığı, saç telinin ince ya da kalın olması, kök derinliği, alım zorluğu ve sakal, göğüs gibi diğer vucüt donörlerinden alımlara göre değişebilir.
2400-3500 greftin yeterli olabileceği, kellik ölçeği/skalasında grade 3 vertex ve grade 4-5 Norwood saç kaybı olan vakalar. 45.000-60.000 TL

Donör bölgenin verimliliği/ sıklığı, saç telinin ince ya da kalın olması, kök derinliği, alım zorluğu ve sakal, göğüs gibi diğer vucüt donörlerinden alımlara göre değişebilir.
3500-4200 greftin yeterli olabileceği, kellik ölçeği/skalasında grade 5-7 Norwood saç kaybı olan vakalar. 55.000-85.000 TL

Donör bölgenin verimliliği/ sıklığı, saç telinin ince ya da kalın olması, kök derinliği, alım zorluğu ve sakal, göğüs gibi diğer vucüt donörlerinden alımlara göre değişebilir.

Ülkelere Göre Saç Ekim Fiyatları

Saç ekim fiyatları 2023, ülkeden ülkeye büyük ölçüde değişebilir. Her ülkenin tıbbi altyapısı, deneyimli doktorların sayısı ve ekim işlemi maliyeti farklıdır. Saç  ekimi  fiyatları  tüm dünya genelinde,  operasyonu  nerede, hangi ülkede,  ülkenin hangi  bölge ve şehrinde,  kime (gerçek bir plastik cerraha mı  yoksa doktor bile  olmayan kişilere, teknisyenlere mi  yaptırdığınıza bağlı olarak) ve saç ekimi  yapan cerrahın tecrübesine göre değişmektedir. İşte bazı ülkelerdeki saç ekimi fiyatlarına genel bir bakış:

Türkiye

Türkiye, saç ekimi için dünyanın önde gelen destinasyonlarından biridir. Ülkenin gelişmiş deneyimli doktorları ve rekabetçi fiyatları, birçok kişiyi saç ekimi için Türkiye’yi tercih etmeye yönlendirir. Ortalama olarak, Türkiye’de FUE saç ekim fiyatları 2023 yılında, diğer ülkelere göre daha uygundur.

Amerika Birleşik Devletleri

Amerika Birleşik Devletleri’nde saç ekimi fiyatları genellikle daha yüksektir. Ülkenin yüksek tıbbi standartları ve talep nedeniyle, saç ekimi maliyeti daha yüksek (greft  başına 8 $ – 15 $ arası) olabilir. Ancak Amerika Birleşik Devletleri’nde de birçok kişi saç ekimi için Türkiye’yi tercih etmektedir.

İngiltere

İngiltere’de saç ekimi fiyatları da genellikle yüksek seviyede (greft  başına 5 £ – 10 £ arası) bulunur. Ülkenin yüksek yaşam maliyeti nedeniyle, saç ekimi İngiltere’de diğer ülkelere göre biraz daha pahalıdır.

Almanya

Almanya, kaliteli tıbbi hizmetleri ile bilinir, ancak tecrübe olarak Türkiye’nin çok gerisinde olduğu bilinmelidir. Saç ekimi fiyatları (greft başına 5 € -10 € arası) genellikle yüksektir. Almanya’da saç ekimi yaptırmak, Türkiya şartlarına göre daha fazla bütçe gerektirir.

Fransa

Fransa, saç ekimi için tercih edilen bir destinasyon olabilir. Ülkenin yüksek tıbbi standartları ve estetik cerrahi alanındaki deneyimli doktorları, saç ekimi için Fransa’yı cazip kılar ama yine tecrübe olarak Türkye’nin çok gerisinde olduğu ve ülkede Türkiye’ye kıyasla çok daha az sayıda saç ekimi yapıldığı bilinmeli. Saç ekimi fiyatları Almanya gibi yine greft başına 5 € -10 € arası değişebilir.

CategoryGenel

© 2022 - İlhan Serdaroğlu     KVKK Hakkında Bilgilendirme     Çerez Politikası

Acil durumlar için        (0533) 611 16 71